Duże zainteresowanie Inkubatorem Przedsiębiorczości Krosno

Siedem firm, 1073 m2 zajętej powierzchni – takie są efekty pierwszej tury rekrutacji do Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno. Nabór zainteresowanych firm nadal trwa, spływają kolejne zgłoszenia. Wnioski są przyjmowane w trybie ciągłym.

inkubator biuro 6

Firmy przyjęte do Inkubatora

Pierwsza tura naboru trwała od 21 do 30 czerwca i w jej wyniku zawarto umowy z siedmioma przedsiębiorcami. Zajęli oni łącznie 4 boksy produkcyjne oraz 7 lokali biurowych. Najliczniejszą grupę stanowią firmy z sektora lotnictwa i kosmonautyki.

LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA

  • Extend Aero Sp. z o.o.

Biuro konstrukcyjne, które zajmuje się opracowaniem prototypu samolotu lekkiego, ponadto prowadzi produkcję i sprzedaż części zamiennych do samolotów.

  • EUROTEC Aerospace Marian Zięba

Przedsiębiorca zajmuje się produkcją przyrządów dla przemysłu lotniczego. Jego odbiorcami są m.in. firmy francuskie produkujące dla koncernu Airbus.

  • INNERGO Space Sp. z o.o.

Firma prowadzi badania dotyczące wykorzystania i rozwoju rozwiązań ICT w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych. Drugim obszarem działalności jest elektromobilność.

  • GP Gliders Sp. z o.o.

Firma prowadzi działalność w zakresie montażu szybowców i przyczep szybowcowych oraz prac instalacyjnych i serwisowych.

MOTORYZACJA

  • ECOMASTER Sp. z o.o.

Firma prowadzi działalność badawczo – rozwojową w zakresie innowacyjnych kosmetyków samochodowych, wykorzystywanych w myjniach, jak i podczas produkcji w przemyśle motoryzacyjnym.

 JAKOŚĆ ŻYCIA

  • architekt Katarzyna Gazda

Firma opracowuje innowacyjne rozwiązania architektoniczne, minimalizujące zużycie energii.

ICT

  • Osoba fizyczna – w trakcie zakładania działalności gospodarczej

Firma prowadzi prace nad stworzeniem oprogramowania dla sektora MŚP oraz JST.

Rekrutacja trwa

Obłożenie powierzchni Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno po zakończeniu pierwszej tury rekrutacji wynosi 33 %. Do wynajęcia pozostało 7 lokali produkcyjnych o łącznej powierzchni 1658 m2 i 20 lokali biurowych o łącznej powierzchni 495 m2.

Opłaty za najem pomieszczeń biurowych obejmują czynsz w wysokości 19,25 zł netto/1 m2, opłatę eksploatacyjną w wysokości 9 zł netto/1 m2 oraz opłatę ryczałtową za prąd. Stawka czynszu za powierzchnię produkcyjną wynosi 14 zł netto/1m2, a opłata eksploatacyjna – 0,50 zł netto/1m2. Najemcy boksów produkcyjnych będą ponadto ponosili opłaty za prąd, energię cieplną i wodę według wskazań indywidualnych liczników.